X-PDF

6 класс, план. Естествознание

Поделиться статьей

 

Бөлім:

6.2А Заттар және материалдар

Педагогтің аты-жөні:

Тохтарова Анель

Күні:

28.11.2022

Сыныбы: 6 Д

Қатысушылар саны:                   Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

§25.Табиғи және жасанды заттар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.3.3.1 жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтауды үйренеді

Көпшілік оқушылар үшін:

Жасанды материалдарға қарағанда табиғи материалдардың артықшылығы қандай екенін түсінеді

Кейбір оқушылар үшін:

Табиғи материалдардың кемшілігі қандай екенін біледі

Ойлау деңгейі:

Білу, түсіну, қолдану

Сабақтыңбарысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

10 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) “Жүректен жүрекке” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.

Топ ережесін еске түсіру.

Топтастыру.

Үй тапсырмасын 1-тапсырма: «Миллион кімге бұйырады?» әдісі бойынша сұраймын

Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:

Рандом көмегімен оқушыларды 3 топқа біріктіру.

I   –  топ  

II –  топ

III – топ

VI топ

 

Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Чек лист тарату арқылы, әр оқушы өзіндік бағалау жасайды.

Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді 2 балл

https://learningapps.org/display?v=patfn2hka22

  Таратпа қағаздар

Жаңа сабаққа кіріспе

10 мин

 

 


 (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты  байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.

Ресурстар арқылы жаңа сабақты түсіндіремін.

1.       Қолымдағы заттың ерекшелігі неде?

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп,  талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен  ынталандыру

Презентация

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

20 мин.

2-тапсырма: Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады

Дескриптор:                    Жалпы — 1 балл

1.Тапсырмаларды орындап, сұрақтарға жауап береді.

 

Презентация

Оқулық

 

3-тапсырма:

«Венн диаграмма» әдісі

Табиғи және жасанды заттардың ерекшелігін және айырмашылығын анықтайды

Дескриптор: 2 балл

Табиғи және жасанды заттардың ерекшелігін және айырмашылығын анықтайды

Презентация

Оқулық

 

4-тапсырма: «Т-кестесі » әдісі

Суреттің қай ортаға сәйкесін анықтайды

Дескриптор: 2 балл

          Табиғи заттарды ажыратады

          Жасанды заттарды ажыратады

Суреттер

 

Сергіту сәті

«Карточкалар» әдісі

Көрсетілген суреттерді карточкалардың бірдейін табады

Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен  ынталандыру. 

 

https://wordwall.net/ru/resource/31804485

 

 

5-тапсырма:

Бекіту

«Сәйкестендіру» әдісі

Табиғи және жасанды сәйкестендіреді

Дескриптор: 3 балл

Презентация

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

5 мин.

«Мишық» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында

Бойынша мишық суретін көрсетеді.  Оң жақ бөлігіне түсінгендерін жазады, сол жақ түсінбеген жақтарын жазады. Оқушылардың пікірін анықтайды.

Үйге тапсырма:

—  &25 Табиғи және жасанды материалдар

—  Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау 94-бет.

Жеке жұмыс:  — бүгінгі сабақта мен….түсіндім, …білдім, ….көзімді жеткіздім.

— ……қиындық тудырды.

Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.

Чек-лист нәтижелері қойылады

Чек-лист

 


Поделиться статьей

Контрольная работа 2 класс

Поделиться статьей

Поделиться статьей 2КЛАСС   Name:__________________________________________________________   Полугодовая контрольная работапо английскому языку УМК Spotlight   I.Запиши недостающие буквы      


Поделиться статьей

Презентация Танец-путь к здоровью

Поделиться статьей

Поделиться статьей Описание презентации по отдельным слайдам: 1 слайд «Танец-путь к здоровью» Работу выполнила: ученица 4«Б» класса Романова Полина Руководитель:


Поделиться статьей

9 класс косвенная речь тест

Поделиться статьей

Поделиться статьей ПОЛУГОДОВОЙМОНИТОРИНГ ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ В 9 КЛАССЕ   1. Прочитайте текст иотметьте какие из утверждений после текста верны


Поделиться статьей

Слова по теме одежда 6 класс

Поделиться статьей

Поделиться статьей КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ  для 6класса 1 ЧЕТВЕРТЬ – 1 ВАРИАНТ   1) Translatethe sentences:       1.


Поделиться статьей

Презентация Виды сказок (3 класс)

Поделиться статьей

Поделиться статьей Описание презентации по отдельным слайдам: 1 слайд Литературные сказкиВиды 2 слайд Сказка – древнейший народный жанр литературы фантастического


Поделиться статьей