Батыс Қазақстан обылысы, Жаңақалаауданы, Жаңақала мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі:
Дюсенгалиева Гульжанат Тлектесовна
Бөлім: |
Өнер |
||
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Дюсенгалиева Гульжанат Тлектесовна |
||
Күні: |
|||
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұлама ғалым. «Сағыныш сазы» Әбу Насыр әл – Фараби. |
||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу 3.3.3.1 шығармашылық жұмысын сурет/сценарий түрінде ұсыну. |
||
Сабақтың мақсаты |
Шығарманы іштей саналы түрде оқуда қажетті ақпаратты түртіп алып, сыни тұрғысынан бағалап оқиды. Шығармашылық жұмысын сурет түрінде ұсына алады. |
|
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы. 3 мин
Үй жұмысын тексеру 3 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Әсерлерімізбен бөлісейік» жылулық шеңбері Педагог балаларға 1-2 минут көздерін жұмып,өздерін табиғат аясында,көк майса шалғында жатып,көк аспан,аппақ бұлттарды көріп, құстардың сайраған әнін, судың сыбдырын естіген кездерін елестетуді ұсынады. -Қандай сезімде болдыңыздар?
Тест тапсырмасы арқылы бөлімді қайталау жүргізу. |
Психологиялық ахуалға берілген психогиялық жаттығуларды орындайды, сезімдерімен бөлісе отырып, жаңа сабаққа назар аудару.
Оқукшылар тест тапсырмасын орындайды. |
Өз -өздеріне қолпаштау арқылы бағалау.
Бір –бірін тексеріп, бағалайды. |
Музыка
Тест парақтары. |
Сабақтың ортасы. 30 мин |
Жаңа сабақ пен мақсатын таныстыру.
Суретпен жұмыс жасай отырып, сұрақтарға жауап беру. — Суретте кім бейнеленген? — Әл-Фараби туралы не білесің? — Ол туралы қандай шығармалармен танысқаныңды есіңе түсір. — Ендеше оқушылар біздер бүгін «Сағыныш сазы» атты аңызбен танысамыз. — Күннің жады мен тақырыпты жазып алайық. Жұптық жұмыс. «Түртіп алу» әдісі Оқушылар мәтінмен жеке таныса отырып, аңыздағы негізгі ойды білдіріп тұрған тұстарды тауып, белгілеу және басты кейіпкердің іс-әрекетіне өз ойын білдіру.
* ЕББҚ (дислексия) Оқушы мәтінмен жеке таныса отырып, аңыздағы негізгі ойды білдіріп тұрған тұстарды тауып, белгілейді.
Сөздікпен жұмыс жүргізіледі. Шаһар-қала. Ынтызарлық-сағыныш, құштарлық. Үрмет-атақ, даңқ құрмет. Шайыр-суырып салма ақын.
Бейнесюжет тамашалау. Әл-Фараби туралы қысқаша бейнеролик ұсынылады. Топтарға бөлініп, Әл-Фараби туралы сөйлеуге дайындалады. |
Суретке қарай отырып, қойылған сұрақтарға жауап береді.
Дәптерге жазады.
Тапсырмамен танысып, дискриптор бойынша орындайды.
Тапсырманы орындайды.
Представленная информация была полезной? ДА 60.87% НЕТ 39.13% Проголосовало: 1536
Дәптерлеріне сөздерді жазып алады.
Оқушылар бейнероликпен таныса отырып. «Ғалым», «Ақын», «Ойшыл» топтарына бөлініп, бейнероликте берілген ақпараттарды қатыстырып түйгендерімен бөліседі. |
Дескриптор: — Шығарманы іштей саналы түрде оқиды; — Қажетті ақпаратты тауып, белгілейді; — Өз ойымен бөлісе алады.
Дескриптор: — Шығарманы іштей саналы түрде оқиды; — Қажетті ақпаратты тауып, белгілейді;
— Тез, ұқыпты орындайды.
«Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды. |
Сурет
Дәптер
Оқулықпен жұмыс
Түсті қарындаштарды көрсете отырып, бағалайды.
толық емес
Дәптермен жұмыс
АКТ |
Сабақтың соңы. 5 мин. |
Жеке жұмыс. «Оқы, ойла, сурет сал» әдісі. Мәтіннен әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып, қағаз бетіне өз қиялынан ғажайып бақты бейнелеу.
*ЕББҚ топшамамен жұмыс. Топшамада берілген мәтін үзіндісін оқып, түсінігі бойынша сурет салады.
|
Тапсырмамен толықтай танысады. Дескрипторға сүйене отырып орындайды.
Шығармашылық тұрғыда жұмыстанады. |
Дескриптор: — Мәтіннен қажетті ақпаратты табады: — Ғажайып бақты елестетеді; — Өз қиялындағы ғажайып бақты қағаз бетіне түсіре алады.
Дескриптор: — Мәтін үзіндісін оқиды. — Сурет салады. Көрме ұйымдастыру арқылы бағалау, пікір айту. |
Оқулық, ақ парақ, қарындаштар. |
Кері байланыс 4 мин
Үй жұмысы. |
Кері байланысты . Сабақ барысында алған білмдеріне, әсерлеріне қатысты стикерге есімдерін жазып «Мұң аралы», «Қуаныш аралы», «Түсінбестік аралы» т.с.с. орналастыру, жапсыру.
Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқып, мазмұндау. |
Оқушылар стикерді аралдарға орналастаруына қарай түсіндірме жұмысын жүргізеді.
Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. |
Оқушылардың жауабын мадақтау. |
Аралдар бейнеленген сурет, стикер. |
