Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
|
|||||
Бөлім: |
|
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: 3 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
||||
Тақырыбы |
17. Менің отбасымның рухани құндылықтары |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 өз отбасының құндылықтарын анықтау 3.1.1.3 өз әулетінің құндылықтарын анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар өз отбасының және өз әулетінің құндылықтарын анықтайды. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Бізде жақсы баламыз, Өсті ақыл санамыз Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз. Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз, Жақсы ниет тілекпен, Бастайық сабақ бүгін біз. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар! |
|
||
2 минут |
Үй тапсырмасын сұрау Өткен сабақтарды қайталау. |
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
|
Ауызша мадақтау ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! |
|||
Сабақтың ортасы 2минут Білу.
5 минут
Түсіну 6 минут
5 минут
5 минут
2 минут
2 минут
6 минут
4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Сен — отбасы құндылықтарын сақтаудың маңыздылығын үйренесің.
Сұрақтар мен тапсырмалар. 1-тапсырма. Ø «Отбасы» сөзін естігенде сенің ойыңа не келеді? Ø Материалдық және рухани құндылықтарға не жатады? Ø Қалай ойлайсың, адамдарға олардың қайсысы қымбат?
2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқиды. Отбасы – туысқан, жақын адамдардың бірге өмір сүретін ортасы. Оның рухани және материалдық болып бөлінетін отбасылық құндылықтары бар.
3-тапсырма. Анықтауды үйрен. Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңда. Өз қалауыңды түсіндір.
4- тапсырма. Әр отбасының ұрпақтан ұрпаққа жалғасатын өзіндік салты мен дәстүрі бар. Өз отбасыңдағы дәстүрлермен бөліс.
Сергіту сәті Күлкі витамин әні
ЕБҚ 1. Отбасында қанша адам бар? 2. Сенің отбасыңда қандай салт -дәстүрлер сақталған?
Жұптық жұмыс. 5-тапсырма. Суретке мұқият қараңдар. Бұл отбасы туралы не айта аласыңдар? – Бұл отбасында қанша адам бар? – Отбасында қандай қазақы салт-дәстүрлер сақталған? Олар туралы шағын әңгіме құрастыр. Есіңде сақта! Біздің еліміздің отбасына қатысты заңдары: 1. Неке мен отбасы, әке, ана және бала мемлекеттiң қорғауында болады. 2. Балаларына қамқорлық жасау және оларды тәрбиелеу – ата-ананың табиғи құқығы әрі мiндетi. 3. Кәмелетке толған еңбекке қабiлеттi балалар жұмыс істеуге жарамсыз ата-анасына қамқорлық жасауға мiндеттi. Бұл баптарға тағы қандай сөйлемдер қосар едіңдер?
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап береді.
Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңдап, өз қалауын түсіндіреді.
Өз отбасыңдағы дәстүрлермен бөліседі. Представленная информация была полезной? ДА 61.14% НЕТ 38.86% Проголосовало: 1513
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Суретке мұқият қарап, бұл отбасы туралы сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді. 2. Өз ойларын айтады.
Дескриптор: 1. Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: 1. Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңдайды. 2. Өз қалауын түсіндіреді. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: 1 .Өз отбасыңдағы дәстүрлермен бөліседі.
Дескриптор: 1. Суретке мұқият қарап, бұл отбасы туралы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық.
Оқулық Дәптер
Дәптер
|
||
Сабақтың соңы 1 минут
1 минут
2минут |
IV.Сабақты қорытындылау. (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың
Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. 6-тапсырма. Әрбір отбасында отбасылық фотосуреттер бар. Олар бізге отбасындағы адамдар туралы түрлі қызықты оқиғалар мен естеліктерді еске түсіреді. Сен ата-анаңның қалай танысқанын сұрап біл.
Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Дескриптор 1.Өз ой қорытындысымен бөліседі.
Балдар жиынтығын қою
|
|
||
