Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Кім болам? Азамат бол! |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Қажет ақпаратты тауып,оқуды,кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалаймын |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Сабақты бекіту
Кері байланыс
Үйге тапсырма
|
Сабаққа дайындық Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Атыма затым сай» әдісі арқылы Оқушылар бір –біріне ыстық тілектерін айтады. Жұмыс ережесін келісу
Сабаққа белсене қатысып, жақсы бағааламыз Топқа бөліну «Суреттер» әдісі арқылы 1-топ Мұғалімдер тобы 2- топ Ақындар 3-топ Дәрігер тобы 4-топ Құрылысшылар Өткенді пысықтау «Мәдени мұра» бөлімін пысықтау Өткенді пысықтау ЖЖ «Шыбынды ұру» Оқушылар шыбынды ұру арқылы сұрақтарға жауап береді. Пысықтауға арналған сұрақтар: Мәдени мұра деген не? Ұлттық киімдерді атай аласың ба? Қазақтың қандай салт-дәстүрін білесің? Мұражайларда не сақталады? Мәдени мұраны қалай сақтауға болады? Қазба жәдігерлер қайда сақталады? «Абай жолы» романының авторы? Бес қаруды ата? Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өткен сабақты пысықтайды-1б
Жаңа сабақ
Тақырып ашу Ой қозғау «Галереяға саяхат » Мамандық түрлерінің суретерін көрсету арқылы оқушылар өз ойларын айтады.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Мамандық иелері туралы біледі-1б
Бейне тапсырма «Әдеби жұмбақ» әдісі Асанның атасы-қой баққан,ал әжесі ауыл адамдарының сұранысы бойынша әр түрлі киімдер тіккен.Ал әкесі дақылдар түрлерін өсірген,анасы ауыл балаларының сауатты болуына өз үлесін қосқан. Ағасы болашақта адамдардың денсаулығын жақсартуға үлес қосуды армандайды. Осы отбасы мүшелерінің мамандықтарын ата? Оқушылар мамандық атауын айтады.
Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын жариялайды. Ауызша тапсырама Ойлан Сөйлемді үш жақта жіктеп айт. І Мен кім боламын? ІІ Сен кім боласың? ІІ Сіз кім боласыз? ІІІ Ол кім болады? Дескриптор: Сөздерді үш жақта айтады-1б Тапсырманы орындайды-1б Мағынаны тану Өлең авторы туралы мәлемет береді.
Өлеңді мәнерлеп оқу. Оқушыларға мәнерлеп ,кезектесіп оқыту, Азамат бол! Болды Аманжол үлгілі, Оқуын жақсы оқыды. Әкесімен отырып, Былай деді бір күні: – Әке, маған қарашы, Мен өскенде кім болам? – Кім болсаң да, өзің біл, Айналайын күн балам! Шопан болғын мен құсап, Еңбекті сүй жасыңнан. Ғарышкер бол елге ұқсап, Отан даңқын асырған. Геолог бол немесе Жерден алтын табатын. Қызықтарға бөлен сен, Бір марқайып қалатын. Дұрыс екен сұрағың, Кім болсаң да, еркіңде. Денсаулық боп, шырағым, Жетейік біз сол күнге. Арманың көп білемін, Айналайын Аманжол, Менің сенен тілерім: Азамат бол, адам бол! Дескриптор: Өлеңді мәнереп оқиды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Мамандық иелері туралы біледі-1б Жеке жұмыс Аманжолды қандай ой мазалап отыр? Өлеңдегі мамандық атауларының ата? Аманжолдың әкесі баласына қандай тілек айтты? Жазылым Сөздік жұмыс Марқаю- көңілі толу,риза болу
Топтық жұмыс 1-топ Мұғалімдер тобы «Ойлан , жұптас, бөліс» әдісі арқылы оқулықтағы 5-тапсырманы орындау. 1. Өлеңді рөлге бөліп оқу. 2. Әкеснінің Кім болсаң да , өзің біл» деген сөзін қалай түсіндің? 3. Әкесінің баласына айтқан ойларының қайсысы маңызды? 4. Өлеңнің тақырыбы мен негізгі ойын білдіретін шумақты көрсет.
2-топ «Постер» қорғау 4-топтың мамандықтар атауы туралы айтып шығады.
3-топ «Фонарик»әдісі арқылы Әр мамандықтың қолданатын заттарын тауып жапсыру
4-топ «Шығармашылық жұмыс » Мамандық түрлеріне сипаттама ретінде, жұмбақ ойлап жазу. Мамандыққа байланысты мақал-мәтел жазу. Кез-келген мамандық иесін сомдау. Дескриптор: Мамандық иелері туралы таныстырылым жасайды-1б Топтық жұмыс жасайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Постер қорғайды-1б Мамандықтың заттарын тауып жапсырады-1б
ЕБҚ 3 тапсырма. Оқылым. Жеке жұмыс «Азамат бол!» өлеңін мәнерлеп оқып беру
«Фри» әдісі арқылы Оқушыларға бүгінгі өтілген сабақтар бойынша сұрақтар қою.
«Ақылды үкі» әдісі
Азамат бол! өлеңін жаттап келу.
|
Дөңгелене тұрып, қимылдар жасайды
Топқа бөлінеді
Таныстырылым жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Мамандық Туралы өз ойларын айтады
Бейне тапсырма тамашалай ды
Представленная информация была полезной? ДА 61.14% НЕТ 38.86% Проголосовало: 1513
Жұмбақты шешеді
Автор туралы мәлемет тыңдайды
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Өлеңді оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Жазады
Топтық жұмыс жасайды
Постер қорғайды мамандықтар туралы
Мамандық түрлерінің қолданатын заттарын анықтайды, жапсырады.
Жұмбақ жазады, мақал-мәтел, мамандық иесінің бірін сомдау
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсыңдар!
Оқушыларды мақтап мадақтау
|
Суреттер
Бейнебаян
Слайд
Кесте
Мамандық туралы суреттер
Суреттер
|
||
